Sitemizde şuan toplam 579 film bulunmaktadır.

Başkanın Adamları 1997

0
( Yüksek Kalite ) Part 1 Part 2 Part 3Yorum yap
Komedi ve dram filmi kategorilerinde yer alan Başkanın Adamları, orijinal ismiyle Wag the Dog filmi 1997 yapımı olsa da Türkiye’de gösterim tarihi 1998 yılının Mart ayıdır.

Barry Levinson tarafından yönetilmiş olan Başkanın Adamları filmi Larry Beinhart isimli yazarın romanından esinlenerek hazırlanmıştır. Senaryoyu beyazperde için baştan düzenleyen isimlerse Hilary Henkin ve David Mamet’tir. Başkanın Adamları filminin asıl ismi olan Wag the Dog aslında bir deyimdir ve bir şeyi daha az ve daha çok önemli hale getirebilmek için dikkati başka yöne çekme anlamındadır. Başkanın Adamları filminde de başkanın seks kasedinin halk üzerindeki etkisi nedeniyle halkın dikkati başka yöne çekmek istenir. Başkanlık seçimlerine çok fazla zaman kalmaması nedeniyle bu seks kaydını unutturabilmenin en etkili yoluysa savaş çıkarmaktır. Tabii, filmde gerçek bir savaş söz konusu değil. Yeniden seçilmek isteyen başkan danışmanlarından birinin önerisiyle işinin erbabı bir Hollywood film yapımcısıyla görüşür ve tamamı medya aracılığıyla gerçekleşecek ve başkanın kahramanlığının sonlandırabileceği şekilde Arnavutluk’ta sahte bir savaş düzenlerler. Medya gözün gördüğü değil, neyin gösterilmek istendiğidir. Dolayısıyla medya algısıyla savaş nasıl yaratılır, mizahi bir dille izleyeceğiz.

Robert de Niro ve Dustin Hoffman’ın başrolleri paylaşarak izleyiciye güzel bir film performansı yaşattıkları Başkanın Adamları filminde De Niro Conrad Brean’i, Hoffman ise Stanley Moss karakterini canlandırmaktadır. Winifred Ames rolünde gördüğümüz isimse Anne Heche’dir.

Başkanın Adamları 1998 Türkçe Dublaj izleyicilerini bekliyoruz.

1.105 views
FILM BILGILERI 2 sene önce eklendi
BENZER FILMLER
Powder – Harika Çocuk 1995
8.538 views izlenme
Adopt a Highway 2019
679 views izlenme
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?