Sitemizde şuan toplam 579 film bulunmaktadır.

Devir – Rev 2020

0
( Yüksek Kalite )
Devir izle, 2020 aksiyon içerikli Rev filminde anadoluda ki insanların hayatı konu alınıyor. Aksiyon filmini Full hd kalitede izleyebilirsiniz.

Devir, Anadolu’nun gerçek insanlarını ve hayatını konu alır. Burdur’un Hasanpaşa köyünde, geleneksel hale gelmiş bir “çoban yarışması” düzenlenir. Uzun süredir sürdürülen bu etkinlik, köyün çobanları sürüleriyle birlikte suya girerek, peşlerinde sürüsünde olan koyunların su birikintisiyle mücadele ederek geçmeye çalışırlar. Sürüsüyle birlikte durmaksızın en hızlı bir şekilde önde gelen çoban yarışmayı kazanmaktadır. Gelenekselleşmiş bu yarışmada son sekiz yılın tek bir şampiyonu vardır ve onun da adı Takmaz adında bir çobandır.

Yarışmada birinciliği elinde bırakmadan istikrarlı bir şekilde galip gelmelere doyamayan bir çoban olmaktadır kendisi. Ayrıca bu süre zarfında köyün koyunlarını kırmızıya boyama geleneği de bir o kadar sürdürülmeye devam eder. Köyün çobanları kırmızı renkli taşları toplayıp, ezme ve eleme işleminden sonra toz haline getirip boya elde ederler. Bu noktaya kadar çok güzel bir Anadolu filmi görmekteyiz ancak gelenekselleşmiş bu güzel görüntülere engel çıkar. Köyün doğal yapısını bozacak bir tehlikeyle karşı karşıya kalırlar.

Köy, maden ocağı işletmesiyle tehdit altına girer. Bu tehdit onların kırmızı boya üretmesine sebep olan taşların tükenmesiyle başlar. Çoban Ali, herkese yetecek kadar kırmızı toz boyayı şehirden köye getirerek yardım etmeye çalışır. Fakat Ali o sene de yarışmayı derece kazanmadan kaybedince her şeyden vazgeçer ve çobanlığı bırakacak köyün tehditi olan maden ocağına şoför olarak başlar…

531 views
FILM BILGILERI 2 sene önce eklendi
BENZER FILMLER
Powder – Harika Çocuk 1995
8.538 views izlenme
Adopt a Highway 2019
679 views izlenme
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?