Sitemizde şuan toplam 579 film bulunmaktadır.

Moritanyalı – The Mauritanian 2021

0
( Yüksek Kalite )
Moritanyalı izle, 2021 tavsiye filmler niteliğinde olan The Mauritanian filminde Mohamedou Ould Salahi’nin hayatı anlatılıyor. Filmi full hd izle.

Moritanyalı filmi baş karakteri Mohamedou Ould Salahi’nin gerçek hikayesine dayanıyor. Mohamedou Ould Salahi’nin on dört yıl gözaltında kaldığı sürede kaleme aldığı Guantanamo Günlüğü’nden esinlenilmiştir. Moritanyalı olan Mohamedou Ould, 11 Eylül saldırılarının başındaki isimlerden biri olma sebebiyle gözaltında tutulmaktadır. Yıllarca terörist olmakla suçlanarak gözaltında tutulmasına rağmen Mohamedou Ould’un suçluluğunu belgeleyen herhangi bir kanıt yoktur. Suçsuz olduğunu ifade etmesine rağmen kanıtlayamayan Mohamedou, onu dinleyecekleri ve mahkeme karşısına çıkacağı günün hayali ile yaşar.

Guantanamo Kampı’nda yıllarca işkence görülerek tutulduktan sonra suçsuzluğunu kanıtlayacağına dair inancını kaybeden Mohamedou’ya yıllar sonra bir avukat atanır. Mohamedou ve davasıyla ilgilenen avukat ona çok yardımcı olur ve birlikte uzun bir süre mahkeme gününe hazırlanırlar. Mohamedou’nun yıllarca kampta gözaltında tutulması ve bir kanıt yokken suçlu olarak kabul edilmesi bir komplo mu yoksa gerçekten suçlu mu? Bu merakla kendini izleten Moritanyalı filmi, insanlık ile ilgili izleyiciye çeşitli fikirler verirken insani duyguları da uyandırmakta gayet başarılıdır. Sekiz yılın sonunda Mohamedou mahkemeye çıkabilir ve suçsuz olduğunu kanıtlamaya çalışır.

915 views
FILM BILGILERI 2 sene önce eklendi
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?