Sitemizde şuan toplam 579 film bulunmaktadır.

Acı ve Zafer – Pain and Glory

0
( Yüksek Kalite ) Part 1 Part 2 Part 3 Part 4Yorum yap
Pain and Glory izle, Pain and Glory filmi ülkemizde Acı ve Zafer adıyla yayınlanan bir Almodovar filmidir. Dram filmi olarak karşımıza çıkan Pain and Glory filmi IMDB’den 7.6 puan almasıyla dikkat çekmektedir.

Acı ve Zafer olarak da karşılaştığımız bu film Pedro Almodovar’ın hem yazıp hem yönettiği pek çok filmden bir tanesidir. Filmin başrollerinde Antonio Banderas, Penelope Cruz, Asier Etxeandia ve Leonardor Sbaraglia isimlerini görmekteyiz. İspanyol filmi olan Pain and Glory’nin orijinal adı Dolor y gloria’dır, film pek çok ödül almasının yanı sıra Golden Globe ve Akademi Ödüllerinde En İyi Yabancı Film ve En İyi Erkek Aktör gibi dallarda adaylığa hak kazanmıştır.

Pain and Glory filminde Antonio Banderas, Salvador Mallo isminde yaşlanmakta olan ve kariyeri artık düşüşe geçen bir film yönetmeni ve yazarı canlandırmaktadır. Üretkenliğini ve ilhamını yitirdiğini hisseden, bir nevi yazar tıkanıklığı yaşayan Salvador ilhamı pek gönüllü olmasa da geçmişinde aramaya başlar. Geçmişine döndükçe capcanlı anıların zihninde canlandığını keşfeden Salvador küçüklüğüne dönerek annesiyle arasındaki güven ilişkisini, aşklarını ve ayrılıkları, mutluluğu arayışını ve başarı hislerini yeniden bulmaya çalışır. Bu yeniden buluş esnasında ise 30 yıldır yabancı olduğu Crespo ile yeniden iletişim kurar.

Bugüne kadarki tüm eserlerini kendisi yazıp yöneten Pedro Almodovar’ın kendisinden yansıttıklarını da Pain and Glory filminde açıkça görebiliyoruz. Oldukça iyi eleştiriler alan ve Almodovar’ın şimdiye kadarki en iyi filmlerinden biri olduğu söylenen Pain and Glory filmi izleyicilerine bol keyifli dakikalar dileriz.

1.876 views
FILM BILGILERI 2 sene önce eklendi
BENZER FILMLER
Powder – Harika Çocuk 1995
8.527 views izlenme
Adopt a Highway 2019
674 views izlenme
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?