Sitemizde şuan toplam 579 film bulunmaktadır.

Dune: Çöl Gezegeni 2021

0
( Yüksek Kalite )
Dune: Çöl Gezegeni izle, 2021 yılında merakla beklenen filmde melani olarak isimlendirilen bir madde insan ömrünü uzatmaktadır. Filmi Full kalitede izleyin.

Evrenin geleceğinde baharat veya melani olarak isimlendirilen bir madde insanların ömrünü uzatmaktadır. Bununla birlikte Uzay Loncası’nın (diğer adıyla The Spacing Guild) uzayda kendi yolunu bulmasına yardım etmektedir. Aslında yerli halk bu maddeye “Dune” ismini vermiş ve bu da Arrakis isimli bir gezegenden çıkmıştır. Evrende varlığını sürdürmekte olan büyük hanedanlardan Harkonnen ve Atreides aralarındaki kan davasına bu sistem de neredeyse katılmak üzeredir.

Atreides dükü I. Leto çağrılarak o gezegeni yönetmesini isterler. Oğlu Paul da küçük yaştan itibaren rahibelerin gizli bir örgütü olan “Bene Gesserit” planlarıyla eğitim almıştır. Atreides evine bir komplo düzenlenmiş ve bundan Paul ile annesi Jessica sağ çıkmıştır. Annesiyle birlikte hayat koşullarının oldukça zor olduğu Arrakis çöllerine kaçmış ve Fremenler isimli gezegenin yerli halklarıyla yaşarlar. Fremenler’in baş rahibesi ve kurtarıcı olduğuna inanılan Paul da Fremen olur. Paul’a Muad’Dib ismi verilir. Muad’Dib, Fremenler’i organize ederek babasının intikamını almak için Arrakis gezegenini ele geçirmiştir.

Evrenin en güçlü akçesi olan baharı elinde tutarak büyük bir devrim başlatarak imparatorluk kurar. Geleceği de görebilen bir insan haline dönüşen Muad’Dib maceraları yeniden başlamıştır. 2021’de filmin devam serisi olan “Dune Çöl Gezegeni” büyük heyecanla vizyona girmesi beklenmektedir.

1.718 views
FILM BILGILERI 2 sene önce eklendi
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?