Sitemizde şuan toplam 579 film bulunmaktadır.

Mrs Lowry & Son – Bayan Lowry ve Oğlu 2019

0
( Yüksek Kalite ) Part 1 Part 2Yorum yap
Mrs Lowry & Son 2019 filmi, Türkçeye Bayan Lowry ve Oğlu filmi ünlü resim ve portre sanatçısı L. S. Lowry’nin bilinmeyen bir hikayesini anlatıyor. İngiliz sanatçı Lowry’nin annesiyle arasındaki özel ilişkiye değinen Bayan Lowry ve Oğlu filmini Adrian Noble yönetiyor.

Vanessa Redgrave ile Timothy Spall’un anne ve oğlunu canlandırdığı Mrs Lowry and Son filminde her iki oyuncu da performanslarını zirvesinde sergiliyor. Tahmin edebileceğiniz üzere Vanessa Redgrave filmde L.S. Lowry’nin annesi olan Elizabeth isimli kadını canlandırırken, Lowry’nin kendisine ise Timothy Spall hayat veriyor. Daima toplumu, sokakları, sokaklardaki kalabalığı ve aslında gördüğü ve sergilemek istediğiyle kalabalığın yalnızlığını resmeden Lowry’ye annesi kızıyor ve insanların bu umutsuzluğu ve karamsarlığı satın almak istemeyeceği görüşüyle Lowry’yi tutkusundan vazgeçirmeye çalışıyor.

Aslında Mrs Lowry and Son filmi, tam da filmin adında göreceğiniz şekilde önceliği anne Elizabeth’e veriyor. Kronik hastalığı olan Elizabeth’in eve bağlı oluşuna, oğluyla arasındaki ilişkiye, inanılmaz talepkar oluşuna değiniliyor. Zor bir kadın olan Elizabeth oğlu Lowry’nin yaptığı ilk tablolardan itibaren neredeyse her birini ayrı ayrı küçümsüyor ve oğlunun tutkusuna yönelik adımlarını kırıyor. Ancak Elizabeth bir gün Lowry’nin yaptığı gemili bir tabloya karşı sıcaklık hissettiğinde ona biraz para verip bu resmi Manchester’da bir sergiye götürmesini istiyor. Bu hareketiyle de L.S. Lowry’nin gelecekte yakalayacağı başarı için ilk adım atılmış oluyor.

Martyn Hesford’un senaryosunu hazırladığı biyografik ve tarihi bir film olan Bayan Lowry ve Oğlu türkçe dublaj izleyeceklere kültürlü, keyifli seyirler.

778 views
FILM BILGILERI 2 sene önce eklendi
BENZER FILMLER
The Irishman 2019
947 views izlenme
The Two Popes 2019 &
1.529 views izlenme
Loro 1
699 views izlenme
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?