Sitemizde şuan toplam 579 film bulunmaktadır.

Pele 2021 Netflix Full

0
( Yüksek Kalite )
Pele izle, Brezilya’lı efsana futbolcu Pele’nin hayatını konu alan 2021 yapımı netflix filmini full hd kalitede sizlerde izleyebilirsiniz.

Adından da anlayacağımız üzere ünlü yıldız futbolcu Edson Arantes do Nascimento Pele’nin hayat hikayesini konu alan Pele filminde inanılmaz bir yolculuğa giriyoruz. 1958 yıllarında henüz 17 yaşında genç bir bireyken adını altın harflerle futbol tarihine adını yazdırmaya başarmıştır. Ki bu altın harflerle adını yazdırma da en büyük etken olan golünü de Brezilya’ya ilk Dünya Kupasını kazandıracak golün onun ayağından çıkmış olmasıdır. Brezilya’da fakir bir hayat süren bir çocukken, doğuştan gelen bir yetenekle mahalle arasında oyun oynarken sıra dışı oyun tarzıyla mahallesinden sıyrılan , geçmişinin getirisi olan mücadeleci kimliğiyle oldukça hırslı bir yapıya sahiptir.

Hayatı yoksullukla geçmesine rağmen ve bulunduğu konumdan sıyrılmak adına geleneklerine karşı gelmeliydi. Geleneklerine aykırı ve futbol esnasında bahsettiğimiz gibi sıra dışı oyun tarzıyla karşısına çıkacak tüm olasıklara karşın her bir adımlarıyla Brezilya’nın adını ününü arttıracak bir başarı getirecekti. Zor ve mücadelenin çok fazla olduğu bu yolda pes etmeden devam eden Pele, Brezilya futbolunu dünyaya duyuracak bir başarı elde etti. Ki bu onun Brezilya futbolunun adını duyuran kişi olarak anılmasına sebep oldu. Ünlü futbolcunun hayat hikayesi beyazperdeye taşınarak Pele’nin hikayesini daha yakından tanıma fırsatı doğdu.

556 views
FILM BILGILERI 2 sene önce eklendi
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?