Sitemizde şuan toplam 579 film bulunmaktadır.

Ratatuy Ratatouille &

0
( Yüksek Kalite )
Ratatouille, 2007 yılında kendine beyaz perdede yer bulan bir animasyon filmidir. Animasyon, macera ve komedi dalları içerisinde yer almakta, yerli sinemalarımızda Ratatuy adı ile 24 Ağustos 2007 yılında vizyona girmiş bulunmaktadır. Filmimizin yönetmen koltuğunda Brad Bird ve Jan Pinkava oturuyor. Brad Bird’ün yönetmenliğini çok sevilen Simpsons çizgi dizisinden, yakın zamanda ikinci filmi çıkmış İnanılmaz Aile serisinden, Görevimiz Tehlike 4 filmlerinden hatırlayabilirsiniz. Jan Pinkava’nın yönetmenliğini ise Geri’s Game gibi çok sevdiğimiz bazı kısa filmlerin yönetmenliğinden hatırlıyoruz. Filmin yazarlık kadrosunda yine Brad Bird ve Jan Pinkava ikilisini görüyoruz. İkilinin yazarlık deneyimlerini ise yine yönetmenliklerini yaptıkları diğer filmlerden bilmekteyiz. İki yönetmenimiz de yönettikleri filmin senaryolarını yazmayı tercih ediyor. Yapıtımızın oyuncu kadrosunda, daha doğrusunu söylemek gerekirse her animasyon filminde olduğu gibi seslendirme kadrosunda pek çok kaliteli isme rastlamaktayız.

Bugüne kadar 200’e yakın yapımda yer almış, 1 Emmy ödülü sahibi Patton Oswolt’u başrol karakterimiz Remmy’i canlandırırken görüyoruz. Yan rollerdeyse Skinner karakterine ses veren Alien ve Yüzüklerin Efendisi gibi kült filmlerde ki önemli rollerden tanıdığımız Ian Holm, Arabalar ve İnanılmaz Aile gibi filmlerden sesini hatırladığımız Lou Romano, daha önce Soprano Ailesi ve Tatlı Yalanlar yapıtlarında gördüğümüz Janeane Garofalo gibi oyuncular eşlik etmekte. 1 saat 54 dakika uzunlukta olan animasyon yapım 5 dalda Oscar’a aday gösterilerek yılın en iyi animasyon filmi Oscar ödülünü, en iyi animasyon yapım Altın Küre ve Bafta ödüllerinin de sahibi olmuş.

Film boyunca ise Remmy denilen bir farenin maceralarını takip ediyoruz. Remmy ailesinin isteklerine rağmen farelerin nefret edildiği bir meslek olan aşçılık mesleğinde ünlü olmayı hayal ediyor. Kader Remmy’i ailesinden ayırıp Paris’in lağımlarına getirdiğindeyse hayallerine bir adım daha yaklaşmış oluyor. Paris’e gelen Remmy ilk iş olarak ona ünlü bir Fransız aşçı olma hayallerini aşılayan, televizyonlardan gördüğü ünlü aşçı Auguste Gusteau’nun restoranının yolunu tutuyor. Restoranda zamanla kendine arkadaşlar ve düşmanlar edinen Remmy, yemek yapmaya başlayıncaysa işler çığırından çıkıyor. İçleri ısıtan bir animasyon komedi izlemek isteyenlere bu filmi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Ratatuy izleyicilerine keyifli bir animasyon seyri dileriz.

678 views
BENZER FILMLER
Zootropolis Zootopia
625 views izlenme
Yukarı Bak Up ,
597 views izlenme
Ralph ve İnternet 2018
659 views izlenme
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?