Sitemizde şuan toplam 579 film bulunmaktadır.

Sevimli Canavarlar Monsters, Inc.

0
( Yüksek Kalite )
Monsters, Inc. 2001 yılında vizyona çıkmış, animasyon, macera ve komedi türlerini içinde barındıran bir yapım. Türkiye’de ise izleyicilerle 19 Nisan 2002 tarihinde Sevimli Canavarlar adı ile buluşabiliyor. Filmimiz gösterime girdiği andan kısa bir süre sonra kült bir yapım haline gelen, Dünya çapında en çok izlenen animasyon filmlerden biri. Filmimiz tamı tamına 1 saat 32 dakika sürüyor. Yapımın yönetmen koltuğunda üç ünlü animasyon yönetmenini birden buluyoruz. Filmin ana yönetmeni Yukarı Bak, Ters Yüz gibi filmlerin yönetmenliğinden tanıdığımız Pete Docter. Pete Docter’a yönetmenlikte eşlik eden isimler ise günümüzün en büyük animasyon dizisi Simpsons’ın yönetmeni olan David Silverman ve Oyuncak Hikayesi serisi, Coco, Kayıp Balık Nemo gibi yapımlarda yönetmenlik yapmış Lee Unkrich. Filmimizin yazarlık koltuğunda yine Pete Docter’ı ve Jill Culton isimlerini görüyoruz.

Oyuncu kadrosuna baktığımız zaman ise Sullivan karakterine Cloverfield, Big Lebowski, Argo gibi filmlerden tanıdığımız, efsanevi oyuncu John Goodman’ın seslendirdiğini, Mike karakterine Billy Crystal’ın hayat getirdiğini, Rezervuar Köpekleri ve Stalin’in Ölümü gibi filmlerden hatırladığımız başka bir efsanevi oyuncu olan Steve Buscemi’nin Randall karakterine ses verdiğini görüyoruz. Filmin tatlılık merkezi olan Boo karakterine ise filmin çekildiği yıl 5 yaşında olan Mary Gibbs ses veriyor.

Sevimli Canavarlar filmi insanların olmadığı bir Dünya’da, canavarlar tarafından kurulmuş olan Monstropolis şehrinde geçiyor. Canavarlar tarafından kurulan bu mega şehrin enerji ihtiyacı ise küçük insan çocuklarının korku çığlıkları ile karşılanıyor. Bizlerse şehrin enerji ihtiyacını karşılayan Monsters Inc. Şirketinde çalışan iri, uzaktan korkunç duran ama arkadaşlarına karşı sevgi dolu Sullivan ve onun uzun yıllardır dostu olan espri dolu Mike Wazowski karakterlerini takip ediyoruz. Görevleri şirketlerinin geliştirdiği, insan dünyasına açılan kapılardan geçerek küçük çocukları korkutmak olan canavarlarımızın dünyasına bir insan çocuğunun yanlışlıkla gelmesi ile de macera başlıyor. Film boyunca canavar dünyasına giren küçük kız çocuğu Boo ve canavar arkadaşlarının, Boo’yu evine geri götürmek için girdiği komedi dolu maceralarını izleyeceğiz. Aile boyu komedi garantisi veren filmimizi kesinlikle herkesin en azından bir kere izlemesi gerektiğine inanıyoruz. Sevimli Canavarlar izleyicilerine keyifli bir animasyon filmi seyri dileriz.

643 views
BENZER FILMLER
Ratatuy Ratatouille &
717 views izlenme
Zootropolis Zootopia
662 views izlenme
Yukarı Bak Up ,
631 views izlenme
Ralph ve İnternet 2018
690 views izlenme
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?