Sitemizde şuan toplam 579 film bulunmaktadır.

Yıldız Savaşları Bölüm 4: Yeni Bir Umut 1977

0
( Yüksek Kalite ) Part 1 Part 2 Part 3Yorum yap
Yıldız Savaşları: Bölüm IV – Yeni Bir Umut filmi 1977 yapımı Star Wars filmidir. Star Wars Episode IV: A New Hope orijinal ismine sahip film Star Wars film serisinin ilk çıkan üçlemesinin ilk filmidir.

Star Wars film çekilme sırasına göre ilk film olan Star Wars A New Hope 1977 filmi, zaman akışı doğrultusunda Star Wars film izleme sırasına göre bakıldığında; 2016 ve 2018’de çıkan yeni Han Solo ve Rogue One filmlerini de dahil ettiğimizde 6. film olarak karşımıza çıkıyor. Normal ilk 6 orijinal film sıralamasında ise 4. film olarak bulabilir veya tercihe göre filmlerin çıkış tarihine göre de izleyebilirsiniz.

Yıldız Savaşları – Star Wars Bölüm 4 filmi, elinden sayısız senaryo geçmiş olan duayen George Lucas tarafından kaleme alınmış, yine filmin yönetmen koltuğu da Star Wars 4. Bölüm olan bu film haricinde 99 yılındaki Bölüm 1, 2002 yılındaki Bölüm 2 ve 2005 yılındaki Bölüm 3 Star Wars filmlerinin de yönetmenliğini yapmış olan George Lucas’a ait.

Yıldız Savaşları Bölüm 4 filminde herkesin ezbere bildiği şekilde Han Solo karakterine Harrison Ford hayat verirken, 2019 yılı itibariyle 340 ayrı yapımda aktörlük yapmış olan Mark Hamill ise baş karakterlerden biri olan Luke Skywalker rolünde karşımıza çıkıyor. Prenses Leia Organa’yı ise Carrie Fisher canlandırmasıyla izliyoruz.

Star Wars Bölüm IV filminin konusuna göre acımasız Darth Vader’ın emriyle Emperyal Güçler Prenses Leia’yı esir tutmaktadır. Esir tutmaktaki amaçları ise Galaktik İmparatorluğa karşı başlayan isyanı bastırmaktır. Millennium Falcon’un kaptanı Han Solo ve Luke Skywalker ise R2-D2 ve C-3PO droidlerinin de yardımıyla beraber çalışarak güzel prensesi kurtarmak üzere harekete geçerler. İkili birlikte alacağı bu sorumluluk ile Galaksi’ye özgürlüğü ve adaleti yeniden getirmeye çalışacaklardır.

Star Wars Episode IV A New Hope 1080p altyazılı izleyicilerine ve Yıldız Savaşları Bölüm 4 Yeni Bir Umut HD Dublaj izleyicilerine keyif dolu bir film serisi dileriz.

1.080 views
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?